Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Kurier (tuba)) już od 200,00 zł.

Dziennik biblioteki szkolnej

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zapisz, co robisz! Obowiązkiem każdego nauczyciela jest dokumentowanie swojej pracy.

Dziennik Biblioteki Szkolnej powstał w wyniku dyskusji doświadczonych nauczycieli bibliotekarzy, odpowiada na potrzeby dokumentowania pracy nowoczesnej biblioteki, która gromadzi i udostępnia różnorodne zbiory oraz zasoby internetu, prowadzi pracę pedagogiczną.

 

 

Podstawowe zmiany w stosunku do "starego" dziennika:

  • Wyeliminowano odwołania do nieaktualnych przepisów prawnych.
  • Rozszerzono rubrykę określającą godziny otwarcia i czas pracy osób zatrudnionych w bibliotece - uwzględniono m.in. fakt, że biblioteka nie musi się składać tylko z wypożyczalni i czytelni, że czas pracy poszczególnych osób może się w trakcie roku szkolnego zmieniać.
  • Rubrykę Roczny plan pracy biblioteki zastąpiono obszerniejszymi Zamierzeniami.
  • W dziale Dziennik zajęć zrezygnowano z podziału tygodniowego, zlikwidowano obowiązek wyszczególniania liczby wypożyczeń z podziałem na literaturę piękną i popularnonaukową, wprowadzono za to możliwość odnotowywania stopnia wykorzystania innych materiałów oraz źródeł (np. płyty CD, internet).
  • Wprowadzono dział Realizacja zajęć, co pozwala na odnotowywanie działań, które wykraczają poza czynności uwzględnione w statystyce dziennej (np. pasowanie na czytelnika, akcesja nowości, ewentualnie komputeryzacja).
  • Zmodyfikowano półroczne i roczne zestawienia czytelnictwa (wprowadzając możliwość dokumentowania stopnia wykorzystania innych zbiorów oraz internetu).
  • Zmodyfikowano rubrykę Stan i wartość zbiorów - wprowadzając możliwość odnotowywania danych dotyczących zbiorów innych niż książki i czasopisma.
  • Zamiast dotychczasowych rubryk związanych z hospitacjami, wizytacjami, poradnictwem wprowadzono jedna rubrykę ogólną. Realizację programu przysposobienia czytelniczego i informacyjnego zastąpiono edukacja czytelniczą i medialną.
  • Wprowadzono miejsce na odnotowywanie zajęć dodatkowych, które nauczyciele bibliotekarze bardziej lub mniej samorzutnie wykonywali.

 

Mamy nadzieję, że nowy wzór Dziennika biblioteki szkolnej (uwzględniający przemiany zachodzące w bibliotekach szkolnych) umożliwi bibliotekarzom precyzyjniej dokumentować swoja pracę.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Nowa piramida żywienia
Nowa piramida żywienia
14,90 zł
szt.
Alfabet (abecadło)
Alfabet (abecadło)
14,90 zł
szt.
PAKIET: Internet, informatyka (21 plakatów)
PAKIET: Internet, informatyka (21 plakatów)
238,40 zł 189,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl